Google National Park inspired navigation using flexbox

Poradniki
poniedziałek, 10 Październik 2016
0 435 views

Dzięki CSS flexbox możemy stworzyć kilka naprawdę atrakcyjnych i nowoczesnych układów treści ze względną łatwością. W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się interfejsowi Google Natural Parks i pokażę wam jak stworzyć taką nawigację przy użyciu CSS Flexbox.

Czytaj więcej

Usprawniamy komentarze w WordPress

Wordpress
poniedziałek, 3 Październik 2016
0 161 views

WordPress z założenia miał być platformą blogową. Skalowalność i prostota edycji sprawiła, że w dzisiejszych czasach platforma ta nadaje się praktycznie do wszystkiego. Od stron wizytówek poprzez fora po e-sklepy. Nadal jednak większość stanowią blogi oraz portale. Tak więc dziś zajmiemy się najważniejszym elementem każdego dobrego bloga – komentarzami.

Czytaj więcej

Grunt i SASS w NeatBeansie, czyli jak ułatwić sobie życie

Narzędzia
poniedziałek, 26 Wrzesień 2016
0 285 views

Optymalizacja kodu jest kluczowym czynnikiem wpływającym na liczbę odwiedzających oraz jakoś wykonanej pracy. Kompilując wszystkie skrypty i style do jednego pliku możemy naprawdę wiele zyskać, nie tylko w aspekcie wydajnościowym, ale też ułatwimy sobie znacznie pracę.

Czytaj więcej

Tworzymy single page menu

JavaScript
poniedziałek, 19 Wrzesień 2016
0 997 views

Jak dobrze stworzyć menu do stron typu single page, czyli smooth scroll, zmiana adresu dla sekcji oraz style aktywnych pozycji. W poradniku dowiesz się jak w bardzo prosty sposób poprawić UX swojego single page’a.

Czytaj więcej

WP Cron – harmonogram zadań w WordPress

Wordpress
poniedziałek, 12 Wrzesień 2016
0 331 views

Harmonogram zadań w WordPress to zaawansowana a zarazem prosta w obsłudze funkcja WordPressa. W tym artykule pokażę Ci jak dodawać i usuwać zadania WP Cron. Poznasz wady i zalety tej funkcji i dowiesz się jak zoptymalizować jej działanie.

Czytaj więcej

[WordPress] Przycinanie obrazków

Wordpress
sobota, 17 Maj 2014
0 159 views

WordPress 3.9 przynosi nam wiele ciekawych funkcji pod maską. Niesamowitą nowością było wprowadzenie możliwości kontrolowania pozycji kadrowania przesyłanych zdjęć.

Czytaj więcej